ЦЯ ІСТОРІЯ НАЙКРАЩЕ СПРИЙМАЄТЬСЯ ЗІ ЗВУКОМ
Maria and Viktor
Хотіла б, щоб усі
дізнались, як ми
боремось
Рік війни в Україні
Лютий 2023
грати
Map of Ukraine
Мощун
2021, перед війною

Через кілька тижнів після початку повномасштабної війни життя Марії та Віктора змінилося назавжди.

Подружжя пенсіонерів живе в селі Мощун, що під Києвом.

Вони одружені вже 15 років. У них четверо дітей від попередніх шлюбів, тож вони наполегливо працювали, щоб забезпечити нову спільну родину.

Віктор тішився своїм буйним городом і квітником. Він побудував сауну та літній душ. В будинку було абсолютно все, що потрібно для комфортного життя їхньої родини.

грати

У середині березня в село прийшли російські солдати. Будинок, у який Марія та Віктор вклали стільки любові, був зруйнований.

грати

Війна в Україні й далі призводить до масової загибелі людей, руйнувань і страждань. Майже 18 мільйонів людей потребують допомоги та захисту.

Україна також стала однією з найбільш замінованих країн у світі.

Програма розвитку ООН допомагає уряду проводити протимінну діяльність та розчищення завалів, а також забезпечує спеціальним обладнанням та організовує тренінги. Керуючи протимінною діяльністю ООН в Україні з 2016 року, ПРООН також координує спільні зусилля установ ООН та партнерів, надає технічну допомогу та допомогу в оцінюванні збитків. Разом із нашими партнерами ми вже надали допомогу майже 3,5 мільйонам людей.

У своїй сауні Марія та Віктор облаштували імпровізоване укриття. Замість насолоджуватися результатами своєї багаторічної праці, їм доводиться починати все спочатку.

грати

Енергетика один із найбільших викликів в Україні.

За оцінками, 50 % високовольтної інфраструктури України зруйновано. Через регулярні відключення електроенергії цілі громади залишаються без тепла, світла та води.

В умовах поглиблення енергетичної кризи та для захисту життя і добробуту мільйонів людей існує гостра потреба в обладнанні для відновлення електромереж. Тому для найбільш постраждалих міст ПРООН закуповує п'ять високовольтних автотрансформаторів та аварійне обладнання.

На прохання Президента Володимира Зеленського Програма розвитку ООН та Світовий банк проводять комплексну оцінку збитків інфраструктури, що також дасть змогу надалі відбудувати її ефективніше, з акцентом на чистій енергетиці.

«Росія почала серію масованих систематичних ударів по критичній енергетичній інфраструктурі, щоб припинити постачання електроенергії та тепла українським домогосподарствам і промисловості. Важко виміряти збитки, тому що руйнування однієї ключової підстанції може припинити постачання електроенергії для кількох мільйонів людей. В окремі дні січня у нас було близько шести мільйонів відключених споживачів». - Ярослав Демченков,
заступник Міністра енергетики України.
ПРООН допомагає владі реагувати на надзвичайні ситуації, удосконалюючи державні послуги, допомагаючи в розчищенні завалів і підтримуючи зусилля місцевих громад із відновлення та побудови майбутнього, яким вони його прагнуть бачити.

Через рік після початку війни ми прагнемо створити для українців більше можливостей, аніж просто забезпечити їхнє виживання.

Програма розвитку ООН працює в Україні вже десятки років і продовжуватиме підтримувати уряд і громадян для забезпечення найнагальніших критичних потреб, водночас закладаючи основи для довгострокового стійкого розвитку.

«Крім ремонту пошкоджених шкіл, медичних закладів і громадських будівель, ПРООН також акцентує увагу на партнерстві з урядом задля покращення надання послуг. Чи то йдеться про відновлення енергетичних систем країни чи про цифровізацію соціальних послуг, головна мета – зміцнити стійкість громад та забезпечити, щоб ніхто не залишався без уваги». - Яко Сільє,
в.о. Постійного представника ПРООН в Україні

За оцінками Уряду, на відновлення України знадобиться 600-750 мільярдів доларів США.

ПРООН допомогла понад 20 тисячам українців повернутися до роботи. Спираючись на відгуки власників малого бізнесу та місцевих громад, наша організація надає малі гранти й організовує тренінги, зокрема для підтримки підприємств, очолюваних жінками.

Марія та Віктор із Мощуна – живі символи незламного прагнення українського народу вижити і вистояти у війні, продовжуючи свою щоденну працю. Вони обходять міни, щоб знову посадити город. Щодня наполегливо пораючись по господарству, вони зберігають надію, що одного дня вони знову зможуть жити в своєму будинку.

грати

Приєднуйтеся до розмови

Поділіться цією історією